Organizator:

TRZY INTERAKTYWNE STREFY SPECJALNE NA KONGRESIE INSECON 2024!

Podziel się

W ramach dwudniowego Kongresu INSECON, 2024 poza strefą kongresową i expo, zostaną uruchomione trzy interaktywne strefy specjalne: CyberHackLab, Cyber Twierdza oraz Pierwsza Ogólnopolska Olimpiada Cyberbezpieczeństwa. Te dodatkowe punkty programu zapewnią uczestnikom możliwość zgłębienia różnych aspektów cyberbezpieczeństwa, od praktycznych warsztatów po wnikliwą analizę wymagającą zaawansowanej wiedzy i umiejętności.

CyberHackLab

Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa (ECSC) podczas dwóch dni Kongresu INSECON przeprowadzi CyberHackLab - czyli warsztaty w formie CTF (Capture the Flag). Formuła warsztatów zakłada indywidualny udział chętnych (w trakcie trwania Kongresu), a tytułowa flaga to nagroda za rozwiązanie wszystkich przygotowanych zadań warunkowanych tak, że tylko rozwiązanie poprzedniego daje wskazówkę do rozwiązania kolejnego zadania. Przewidywane są 2 poziomy trudności, każdy po 10 zadań. Zapisy do udziału w warsztatach nie są konieczne. Dlaczego warto wziąć udział? CyberHackLab to doskonała okazja do: - sprawdzenia swoich cyberumiejętności, - prowadzenia analizy sytuacji pod presją czasu oraz poszukiwania niekonwencjonalnych rozwiązań, - zdobycia głębszego zrozumienia działania systemów informatycznych.

Cyber Twierdza

„Cyber Twierdza”, której organizatorem jest Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń, jest grą symulacyjną polegającą na budowie najbardziej odpornego systemu zabezpieczeń środowiska teleinformatycznego oraz skutecznym reagowaniu na różne zagrożenia z cyberprzestrzeni. Cyber Twierdza to nauka w formie grywalizacji (gamifikacji/gryfikacji) oparta na świadomym i celowym wykorzystaniu mechanizmów stosowanych przy projektowaniu gier w celu aktywizowania, motywowania i angażowania wybranej grupy uczestników. Gwarantuje zaangażowanie członków zespołów, dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem, burze mózgów oraz świetną zabawę. Każdy zespół dostaje z góry określony budżet, który może zostać zwiększony w trakcie trwania gry. Zespoły do dyspozycji mają zabezpieczenia, które podzielone są na 8 kategorii (Organizacja, Infrastruktura fizyczna, Cała sieć, Brzeg sieci, Sieć wewnętrzna, Urządzenia końcowe, Aplikacje i Dane). Zabezpieczenia są inaczej punktowane ze względu na skuteczność pod kątem prewencji (identyfikacji i ochronie) oraz reakcji (odpowiedzi, wykrywaniu i odzyskiwaniu). Wygrywa ten zespół, który najlepiej przygotuje swoją organizację na zdarzenia.

Pierwsza Ogólnopolska Olimpiada Cyberbezpieczeństwa

Przetestuj swoje umiejętności z zakresu cyberbezpieczeństwa i sprawdź, jak wypadasz na tle innych ekspertów! Już 15-16 kwietnia, podczas Międzynarodowego Kongresu Cyberbezpieczeństwa INSECON, odbędzie się Pierwsza Ogólnopolska Olimpiada Cyberbezpieczeństwa, zorganizowana przez Vector Synergy i CDeX (Cyber Defence eXercise Platform). Podczas wydarzenia będzie można zmierzyć się z jednym z wielu dostępnych scenariuszy cyberataków. Wyzwania podczas Olimpiady będą koncentrować się na czterech kluczowych aspektach cyberbezpieczeństwa: ATAKI NA SYSTEMY WYMIANY ATAKI NA SYSTEMY ACTIVE DIRECTORY ATAKI NA PROTOKOŁY FTP I SSH ATAKI NA APLIKACJE INTERNETOWE Każda z kategorii ma wiele scenariuszy do wyboru, w zależności od umiejętności i zainteresowań. Scenariusze będą dostępne przez cały czas trwania wydarzenia i rozpoczynają się co 30 minut, dzięki czemu wyzwania są świeże. Długość scenariuszy waha się od 2 do 8 godzin - wybór należy do uczestnika. Po ukończeniu scenariusza wyniki zostaną automatycznie zliczony przez system oceny CDeX, a 10 najlepszych wyników zostanie umieszczonych w globalnej tabeli liderów. Zwycięzcy w każdej z 4 kategorii otrzymają nagrodę - i to nie tylko za pokonanie konkurencji i zapewnienie bezpieczeństwa swoim systemom. I Ogólnopolska Olimpiada Cyberbezpieczeństwa zostanie w całości przeprowadzona na Platformie Ćwiczeń Cyberobrony.

REJESTRACJA
CAŁY PROGRAM Prelegenci INSECON Kup bilet!

Międzynarodowy Kongres Cyberbezpieczeństwa INSECON | 15-16.04.2024, Poznań

 

Bądź na bieżąco: LinkedIN INSECON  |  Twitter INSECON