Organizator:

Dwa dni Międzynarodowego Kongresu Cyberbezpieczeństwa INSECON 2024

Podziel się

Międzynarodowy Kongres Cyberbezpieczeństwa INSECON 2024 to znaczące wydarzenie, które zgromadzi ekspertów, praktyków, przedstawicieli biznesu i instytucji związanych z ochroną cyberprzestrzeni. Kongres ten, trwający dwa dni (15-16 kwietnia 2024), będzie obfitował w prezentacje, panele dyskusyjne, wykłady oraz okazje do networkingu i nawiązania strategicznych kontaktów biznesowych wśród szerokiego grona przedstawiciela sektora cybersecurity.

 

Cyberbezpieczeństwo jest kluczowe dla wielu różnych firm i branż, zwłaszcza w erze cyfrowej, gdzie organizacje przechowują i przetwarzają znaczne ilości danych online. Stan bezpieczeństwa cyberprzestrzeni w Polsce jest kwestią dynamiczną, towarzyszy temu zarówno rozwój działań obronnych, jak i nowe wyzwania związane z cyberprzestępczością. Mając na uwadze dostęp do najnowszej wiedzy i rozwiązań, jak i możliwość wymiany doświadczeń, MON wraz z Grupą MTP wychodzą  z inicjatywą organizacji Międzynarodowego Kongresu Cyberbezpieczeństwa INSECON. Za część wystawową odpowiada zespół projektowy Grupy MTP, natomiast Departament Cyberbezpieczeństwa Ministerstwa Obrony Narodowej odpowiedzialny jest za warstwę merytoryczną. 

Tematyka pierwszego dnia ukierunkowana jest na wsparcie rozwoju zdolności resortu obrony narodowej do prowadzenia działań w cyberprzestrzeni. 15 kwietnia będzie można posłuchać wystąpień i porozmawiać z wybitnymi ekspertami z  polskiej sceny cyberbezpieczeństwa. Wśród nich znajdują się założyciele  fundacji promującej bezpieczeństwo cyfrowe, redaktor naczelny popularnego serwisu internetowego  poświęconego bezpieczeństwu informacji, specjalista ds.  cyberbezpieczeństwa z ponad 20-letnim doświadczeniem w wykrywaniu  cyberzagrożeń w sektorze finansowym oraz dowódca polskich cyber-wojsk. Ze strony organów administracji rządowej dzień otworzą przedstawiciele kierownictwa Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Cyfryzacji, co podkreśla wagę tematyki ochrony cyberprzestrzeni w Polsce.

Z kolei drugi dzień Kongresu, wydarzenie międzynarodowe, będzie poświęcone strategicznym aspektom cyberbezpieczeństwa, które mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa narodowego i światowego. Będziemy mieli okazję wysłuchać prezentacji i dyskusji z udziałem wybitnych ekspertów, przedstawicieli państw członkowskich NATO oraz Unii Europejskiej, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i wizjami na temat współczesnych wyzwań cyberbezpieczeństwa. Dowiemy się, jak państwa  grupy like minded states radzą sobie z cyberzagrożeniami i odpornością, zwłaszcza w obliczu coraz bardziej zdynamizowanej sytuacji na arenie międzynarodowej. Poznamy także, jak u naszych natowskich partnerów wygląda kształtowanie zapewnienia bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. 

 

Zostań wystawcą! Kup bilet Program wydarzeń Poznaj prelegentów

Międzynarodowy Kongres Cyberbezpieczeństwa INSECON | 15-16.04.2024, Poznań

 

Bądź na bieżąco -> LinkedIN INSECON