Organizator:

O Kongresie

Podziel się

Zapraszamy do Poznania na INSECON Międzynarodowy Kongres Cyberbezpieczeństwa!

INSECON to inicjatywa mająca na celu zwiększenie świadomości z zakresu aktualnych i przyszłych zagrożeń w cyberprzestrzeni, przedstawienie narzędzi i dobrych praktyk skutecznego zabezpieczenia i reagowania - lokalnie, regionalnie, a także na poziomie krajowym.

Zaproszeni eksperci i praktycy, a także liderzy branży zaprezentują kluczowe kwestie związane z bezpieczeństwem IT. Podczas wykładów i dyskusji zdefiniują nowe kierunki ochrony cyberprzestrzeni, w szczególności tej o znaczeniu krytycznym.

Podczas Kongresu INSECON zostaną uruchomione strefy specjalne:

  • CyberHackLab - Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa (ECSC) przeprowadzi warsztaty w formie CTF (Capture the Flag). Ich formuła zakłada indywidualny udział chętnych (w trakcie trwania Kongresu), a tytułowa flaga to nagroda za rozwiązanie wszystkich przygotowanych zadań warunkowanych tak, że tylko rozwiązanie poprzedniego daje wskazówkę do rozwiązania kolejnego zadania. Przewidywane są 2 poziomy trudności, każdy po 10 zadań. Zapisy do udziału w warsztatach nie są konieczne.
  • Cyber Twierdza - gra symulacyjna, polegająca na budowie skutecznego systemu zabezpieczeń środowiska teleinformatycznego i jego ochronie.

Druga edycja Kongresu odbędzie w dniach 2-3 kwietnia 2025 roku w Poznań Congress Center na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

2000 uczestników

4 bloki tematyczne

Eksperci z Polski i z zagranicy

2 dni networkingu

 

Wydarzenie realizowane jest przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Grupę MTP.

Zakres tematyczny Oferta uczestnictwa Kup bilet! Program Wydarzeń

Ważnym punktem Kongresu będzie wieczorny networking, podczas którego kontynuowane będą rozmowy na temat cyberbezpieczeństwa. Do zaangażowania w program wieczornego spotkania zapraszamy również partnerów Kongresu INSECON.

 

Kontakt