Organizator:

Międzynarodowa część INSECON moderowana przez wybitnych znawców tematu cyberbezpieczeństwa!

Podziel się

Prelekcje drugiego - międzynarodowego dnia Kongresu INSECON (16.04.2024), moderowane będą przez wybitnych znawców tematu cyberbezpieczeństwa: dra hab. Jerzego Kosińskiego oraz dra inż. Jakuba Sytę. Na scenie wydarzenia zobaczymy nie tylko wiodących ekspertów z Polski, lecz także znakomitych specjalistów o międzynarodowej renomie. Dzięki temu uczestnicy będą mieli okazję skorzystać z bogatego doświadczenia i różnorodnych perspektyw, co sprawi, że Kongres INSECON 2024 stanie się globalną platformą wymiany wiedzy i najlepszych praktyk w dziedzinie ochrony cyberprzestzreni.

dr hab. Jerzy Kosiński, prof. AMW - Dyrektor MCC

Profesor nadzwyczajny Zakładu Systemów Informacyjnych Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Do 2018 pełnił służbę w Policji zajmując się cyberprzestępczością, dowodami cyfrowymi, białym wywiadem internetowym i naruszeniami własności intelektualnej w internecie (odchodził na emeryturę jako prorektor ds. studiów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie). Organizator cyklicznych konferencji międzynarodowych „Techniczne aspekty przestępczości teleinformatycznej” (20 edycji), które w 2018 roku zmieniły nazwę na „Przestępczość teleinformatyczna XXI (2 edycje). Autor wielu publikacji (m.in. monografii „Paradygmaty cyberprzestępczości”) i wystąpień na konferencjach z zakresu swojej specjalności naukowej. Biegły sądowy z zakresu przestępczości komputerowej i kart płatniczych z listy Sądu Okręgowego w Olsztynie. Prowadził także szkolenia z zakresu cyberprzestępczości dla służb innych krajów (m.in. Armenia, Chiny, Mołdawia). Od roku 2020 jest dyrektorem Morskiego Centrum Bezpieczeństwa AMW.

 

dr inż. Jakub Syta - Zastępca Dyrektora MCC

Od ponad 20 lat promuje ideę, że zarządzanie cyberbezpieczeństwem może być proste. W tym czasie współtworzył szereg zespołów zajmujących się świadczeniem usług w zakresie bezpieczeństwa systemów informacyjnych, zrealizował projekty dla dziesiątek organizacji, współtworzył rozwiązania wykorzystywane do świadczenia zaawansowanych usług z zakresu cyberbezpieczeństwa. Jest zastępcą dyrektora Morskiego Centrum Cyberbezpieczeństwa – think tank’u stworzonego przy Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni oraz wykładowcą akademickim. Równolegle rozwija ofertę profesjonalnych usług cyberbezpieczeństwa w firmie telekomunikacyjnej. Posiada wiele certyfikatów zawodowych, m.in. CISM, CISSP i CISA. ORCID 0000-0002-0115-6432.

 

Międzynarodowy Kongres Cyberbezpieczeństwa INSECON | 15-16.04.2024, Poznań

 

Bądź na bieżąco -> LinkedIN INSECON