Organizator:

Druga edycja Kongresu IN.SE.CON

Podziel się

Eksperci z całego świata ponownie będą omawiać problem cyberbezpieczeństwa, uwzględniając różnorodność perspektyw i potrzeb, zarówno na poziomie globalnym, jak i lokalnym.

Kongres IN.SE.CON to jedno z najważniejszych spotkań ekspertów IT z zakresu cyberbezpieczeństwa w Europie Środkowo-Wschodniej i jedyne w Polsce organizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Wydarzenie ma na celu zwiększenie świadomości w obszarze zagrożeń cyberprzestrzeni oraz prezentację najnowszych technologii i dobrych praktyk w zakresie skutecznego bezpieczeństwa i reagowania - zarówno na poziomie lokalnym, krajowym, jak i międzynarodowym. Wydarzenie odbędzie się w dniach 2-3 kwietnia 2025, w Poznań Congress Center na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

- Pierwsza edycja kongresu IN.SE.CON zakończyła się ogromnym sukcesem. W wydarzeniu udział wzięło ponad 2000 uczestników z 15 krajów. Taki wynik to ogromna dawka motywacji, by wraz z Ministerstwem Obrony rozwijać ten projekt i tym samym poszerzać przestrzeń do dyskusji na temat strategii oraz działań, które pomogą chronić infrastrukturę cyfrową, dane oraz systemy informacyjne przed coraz bardziej zaawansowanymi zagrożeniami cybernetycznymi. – mówi Konrad Fleśman, dyrektor projektu.

Przyszłoroczna edycja Kongresu ponownie skupie ekspertów z całego świata, którzy podzielą się swoim doświadczeniem i wskażą nowe kierunki ochrony cybeprzestrzeni, w szczególności tej o znaczeniu krytycznym. Tematyka planowanych spotkań skupiać się będzie między innymi na zintegrowanym zarządzaniu kryzysoweym bezpieczeństwa fizycznego i cybernetycznego, zarządzaniu podatnościami i zapewnieniu bezpieczeństwa łańcucha dostaw czy zapewnieniu ciągłości działania po incydencie. Omawiane będą także najnowsze informacje w zakresie programu Cyberbezpieczny Samorząd, a także nowe rozwiązania legislacyjne.

Podczas Kongresu IN.SE.CON 2025 ponownie zostaną uruchomione strefy specjalne, w tym m.in.: strefa CyberHackLab z warsztatami, Cyber Twierdza, gdzie drużyny w ramach gry symulacyjnej będą budować skuteczne systemy zabezpieczeń środowiska teleinformatycznego i jego ochronie oraz strefa expo, na której zaprezentowane zostaną innowacyjne produkty, usługi i rozwiązania wspierające ochronę cyberprzestrzeni.

Druga edycja Kongresu odbędzie w dniach 2-3 kwietnia 2025 roku w Poznań Congress Center na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Multimedia Kontakt