Organizator:

CYBER TWIERDZA na kongresie INSECON!

Podziel się

„Cyber Twierdza” jest grą symulacyjną polegającą na budowie najbardziej odpornego systemu zabezpieczeń środowiska teleinformatycznego oraz skutecznym reagowaniu na różne zagrożenia z cyberprzestrzeni. Już teraz Ty i Twój zespół będziecie mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas dwóch dni trwania Kongresu INSECON w Poznaniu!

 

Cyber Twierdza to nauka w formie grywalizacji (gamifikacji/gryfikacji) oparta na świadomym i celowym wykorzystaniu mechanizmów stosowanych przy projektowaniu gier w celu aktywizowania, motywowania i angażowania wybranej grupy uczestników. Gwarantuje zaangażowanie członków zespołów, dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem, burze mózgów oraz świetną zabawę. 

Każdy zespół dostaje z góry określony budżet, który może zostać zwiększony w trakcie trwania gry. Zespoły do dyspozycji mają zabezpieczenia, które podzielone są na 8 kategorii (Organizacja, Infrastruktura fizyczna, Cała sieć, Brzeg sieci, Sieć wewnętrzna, Urządzenia końcowe, Aplikacje i Dane). Zabezpieczenia są inaczej punktowane ze względu na skuteczność pod kątem prewencji (identyfikacji i ochronie) oraz reakcji (odpowiedzi, wykrywaniu i odzyskiwaniu). Wygrywa ten zespół, który najlepiej przygotuje swoją organizację na zdarzenia.

Więcej: https://cybertwierdza.cybsecurity.org/ 

Organizatorem jest Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń

 

Międzynarodowy Kongres Cyberbezpieczeństwa INSECON | 15-16.04.2024, Poznań

Bądź na bieżąco: LinkedIN INSECON  |  Twitter INSECON