Prelegenci
Cezary Tomczyk
Cezary Tomczyk
Urodzony 25 sierpnia 1984 roku, sieradzanin. Absolwent nauk politycznych na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył również Wyższe Kursy Obronne na Akademii Obrony Narodowej.
Swoją karierę polityczną rozpoczął jako radny Rady Miejskiej w Sieradzu. Poseł na Sejm RP VI, VII, VIII, IX i X kadencji. Członek Komisji Obrony Narodowej nieprzerwanie od 2007 roku. W latach 2007-2009 członek Komisji do Spraw Kontroli Państwowej, w latach 2009-2011 Komisji Finansów Publicznych.
Od 2009 roku do 2011 roku delegat Sejmu RP do Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. Od 2011 w Komisji do Spraw Unii Europejskiej. W 2015 roku sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Rzecznik Prasowy Rządu Ewy Kopacz. Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej RP. W latach 2020–2021 przewodniczący klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej.
13 grudnia 2023 r., powołany przez Prezesa Rady Ministrów na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Krzysztof Gawkowski
Krzysztof Gawkowski
Doktor nauk humanistycznych i absolwent studiów podyplomowych z zakresu prawa pracy na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 2002 – 2010 radny Rady Miejskiej w Wołominie. W latach 2010 – 2014 radny Sejmiku Wojewódzkiego. Od 2019 roku Poseł na Sejm RP z okręgu bydgoskiego. Członek sejmowej Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii. W latach 2019 – 2023 Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Lewicy. Od 2021 roku wiceprzewodniczący partii Nowa Lewica. Wykładowca akademicki i ekspert w zakresie cyberbezpieczeństwa państwa. W latach 2015 – 2020 członek komitetu technicznego Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Autor wielu artykułów naukowych oraz pozycji monograficznych w zakresie nowych technologii, cyfryzacji, sztucznej inteligencji i cyberbezpieczeństwa, w tym nagrodzonej wyróżnieniem Polskiego Towarzystwa Informatycznego książki pt. „Cyberkolonializm”.
Krzysztof Błaszkiewicz
Krzysztof Błaszkiewicz
Realizował m.in: audyty bezpieczeństwa, kryptografię, szyfrowanie danych, redundantne rozwiązania zabezpieczające dane na serwerach, systemy wysoko-dostępne, wdrożenia ISO.
Wielki pasjonat nowych technologii, systemów informatycznych, automatyzacji, inteligentnych budynków i motoryzacji.
Dziś wspiera wiele inicjatyw, zarządza, szkoli, inspiruje.
Antonio Caruso
Antonio Caruso
Istotą tej fascynującej pracy jest przyczynianie się do rozwoju zestawu krajowych zdolności cybernetycznych, które włoska obrona uznaje za strategiczne w celu ochrony narodu i spełnienia wymagań związanych z prowadzeniem prawdziwie skutecznych, zsynchronizowanych operacji wielodomenowych, umożliwiających odpowiednie zdolności manewrowe w sieciach informatycznych i widmie elektromagnetycznym.
W swojej wcześniejszej karierze pełnił różne zadania, koncentrując się głównie na programach inwestycyjnych głównych systemów obronnych i operacjach lotniczych, zarówno na szczeblu krajowym, jak i NATO. Uzyskał tytuł magistra w dziedzinie globalnej strategii i bezpieczeństwa w 2022 r. oraz strategicznego przywództwa i innowacji cyfrowych w 2021 r. Uzyskał tytuł magistra nauk politycznych w 2006 r. oraz nauk lotniczych w 1996 r.
Brał udział w różnych podróżach zagranicznych, w tym w operacjach Joint Guard, International Security and Assistance Force, Enduring Freedom, Operation Inherent Resolve, Unified Protector.
Sunyoung CHO
Sunyoung CHO
Sunyoung CHO ukończyła studia licencjackie z ekonomii na Uniwersytecie Kobiet w Seulu.
Jej główne zadania:
• Dyrektor Polityki Cybernetycznej i EMS w Biurze Polityki Obronnej Ministerstwa Obrony Narodowej Republiki Korei (od 15 stycznia 2024 roku).
• Zastępca Dyrektora Polityki Cybernetycznej i EMS w Biurze Polityki Obronnej Ministerstwa Obrony Narodowej Republiki Korei (od lutego 2023 do stycznia 2024 roku).
• Koordynator Programowania i Budżetowania w Biurze Planowania i Koordynacji Ministerstwa Obrony Narodowej Republiki Korei (od stycznia 2022 do stycznia 2023 roku).
• Koordynator Budżetowania Wsparcia Sił Zbrojnych w Biurze Planowania i Koordynacji Ministerstwa Obrony Narodowej Republiki Korei (od kwietnia 2019 do stycznia 2022 roku).
• Specjalista ds. Planowania Mobilizacji w Biurze Personelu i Opieki Społecznej Ministerstwa Obrony Narodowej Republiki Korei (od lutego 2017 do kwietnia 2019 roku).
Bartosz Cieszewski
Bartosz Cieszewski
Jako inżynier sieciowy oraz doradca IT pracował między innymi w firmach Atos i IBM. Zajmował się przede wszystkim obsługą złożonych środowisk sieciowych opartych na Load Balancerach. Obecnie Solution Architect w Secfense.
Bartosz Czyżewski
Bartosz Czyżewski
Wspierający mentor dla inżynierów i współpracowników, pomagający im osiągnąć biegłość w budowaniu i utrzymywaniu wysokiej jakości niezawodnych usług, z silnym naciskiem na rzeczywiste wartości, które mają duże znaczenie dla klientów końcowych.
Adam Danieluk
Adam Danieluk
Manager ds. bezpieczeństwa IT skoncentrowany na rozwoju i wsparciu biznesu.
Doświadczenie: Finanse, Płatności kartami, Ubezpieczenia, Telekomunikacja, Transport, Produkcja, HR, NGO.
Budowanie i rozwijanie zespołu i społeczności bezpieczeństwa.
Certyfikaty: CISSP, CISM, CISA, CRISC, ITIL Foundation, ISO 27001Lead Auditor, ISO 31000, BS 25999 Lead Auditor, CTGA, PCIP, ISA.
CyberSec First Responder - udział w tworzeniu certyfikatu.
Arkadiusz Habiera
Arkadiusz Habiera
Ekspert w dziedzinie prawa i postępowania karnego. Łączy wiedzę merytoryczną z nowoczesnym, biznesowym podejściem do problemów klientów. Ma doświadczenie w reprezentacji pokrzywdzonych i oskarżonych. Szczególnie interesuje się cyberprzestępczością.
Od lat aktywnie reprezentuje interesy klientów na rozprawach i podczas przesłuchań w postępowaniach karnych. Współprowadzi szereg skomplikowanych procesów dotyczących najpoważniejszych przestępstw gospodarczych oraz karno-skarbowych. Odbywał praktyki w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.
Autor publikacji i prelegent konferencji naukowych. Trzykrotny zwycięzca Konkursów Krasomówczych organizowanych przez Wielkopolską Izbę Adwokacką.
Dawid Haczkur
Dawid Haczkur
Posiada szeroką wiedzę i umiejętności w zakresie sprzedaży, marketingu i budowania relacji z klientami.
Jego obecne stanowisko obejmuje rozwój modelu Acceleration coverage dla sprzedaży w segmencie SMB, a także pełnienie roli Tech & Experience Evangelist Cisco Security. Jest także odpowiedzialny za efektywną komunikację z liniami biznesowymi Cisco oraz budowanie relacji z dystrybutorami i strategicznymi partnerami.
W swojej karierze zawodowej: Cisco i ABC Data S.A.
W Cisco odpowiadał za wsparcie kanału partnerskiego i klientów koncówych. W ABC Data S.A., pracował na stanowisku Business Development Managera Cisco, gdzie odpowiadał za rozwój partnerów.
Entuzjasta Filozofii Stoickiej i Technologii Chmurowych.️
Adam Haertle
Adam Haertle
Laureat prestiżowej nagrody Digital Shapers 2021 magazynów Forbes i Business Insider. Co roku prowadzi ponad 150 prelekcji dla grup otwartych oraz zamkniętych w Polsce oraz zagranicą, poświęconych kwestiom bezpieczeństwa w sieci oraz ochrony informacji w przedsiębiorstwie. Z sukcesem przeszkolił zarówno zarządy największych polskich przedsiębiorstw jak i pracowników setek firm i instytucji. W swoich prezentacjach prostym, przystępnym językiem i na prawdziwych przykładach opisuje realne zagrożenia czyhające na firmy i użytkowników.
Jest także twórcą i redaktorem naczelnym serwisu zaufanatrzeciastrona.pl.
Marcin Idec
Marcin Idec
W branży bezpieczeństwa IT od blisko 20 lat. Swoje doświadczenie zdobywał pracując u największych integratorów projektując, wdrażając oraz utrzymując systemy bezpieczeństwa za zakresu NGFW, DLP, WAF.
Stanisław Jesiak
Stanisław Jesiak
Od kilkunastu lat związany zawodowo z Grupą Amica - początkowo jako administrator sieci i serwerów Windows, z coraz większym udziałem tematyki bezpieczeństwa.
Od 6 lat kieruje już własnym zespołem bezpieczeństwa IT - wsparcie wielu rynków (od Hiszpanii po Kazachstan czy małe biuro w Chinach) daje mu szeroki obraz zagrożeń.
Pasjonat bezpieczeństwa IT, członek ISSA Polska.
Przemysław Kałdowski
Przemysław Kałdowski
Sprawował liczne nadzory nad wprowadzaniem rozwiązań z dziedziny cyberbezpieczeństwa, w kontekście obowiązujących aktów prawnych i innych przepisów normatywnych, w tym Dyrektyw Unijnych.
Prywatnie - miłośnik motocykli.
Marcin Klimowski
Marcin Klimowski
Branża: Sektor Publiczny, Klienci z sektora Bezpieczeństwa Narodowego, Telco i Media, FSI oraz Industry & Utilities.
Kluczowe kompetencje:
- rozwój strategii przyjęcia technologii
- doradztwo technologiczne
- wsparcie i zarządzanie zespołami projektowymi
- zarządzanie zmianą
W Cisco odpowiada za wsparcie dużych i średnich przedsiębiorstw oraz jednostek samorządu terytorialnego w zakresie rozwiązań architektury cyberbezpieczeństwa.
Robert Kośla
Robert Kośla
Od 1994 w Biurze Szyfrów Urzędu Ochrony Państwa, inspektor w zespole opracowującym polskie systemy kryptograficzne do ochrony informacji niejawnych.
1998-2002 – zastępca dyrektora Biura Bezpieczeństwa Łączności i Informatyki Urzędu Ochrony Państwa – m.in. odpowiedzialny za proces akcesyjny do NATO i budowę systemu badań i certyfikacji środków ochrony kryptograficznej i elektromagnetycznej.
2002-2006 – zastępca dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa Teleinformatycznego Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, m.in. odpowiedzialny za proces akcesyjny do Unii Europejskiej.
2006-2008 – oddelegowany do MSWiA do kierowania budową Systemu Informacyjnego Schengen i Systemu Informacji Wizowej – zakończenie pierwszej fazy projektu umożliwiło wejście Polski do strefy Schengen w grudniu 2007 r.
1998-2008 – przedstawiciel Polski w Podkomitecie Bezpieczeństwa Teleinformatycznego NATO – SC/4 INFOSEC/Information Assurance Sub-Committee.
2008-2018 – dyrektor Sektora Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony na Region Europy Środkowej i Wschodniej w Microsoft.
2018-2021 – dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa Ministerstwa Cyfryzacji, a następnie dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Od lutego 2022 r. w Microsoft EMEA w Monachium.
Od roku 2021 – Członek Rady Konsultacyjnej przy Morskim Centrum Cyberbezpieczeństwa – Think Tanku Akademii Marynarki Wojennej oraz Przewodniczący Komitetu ds. Bezstronności Jednostki Certyfikującej NASK-PIB.
Jest też współtwórcą i Członekiem Rady Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń.
Wykładowca cyberbezpieczeństwa na:
• studiach podyplomowych EMBA - Executive Master of Business Administration na Akademii Marynarki Wojennej
• studiach podyplomowych MBA na Wydziale Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej
• studiach podyplomowych MBA na Politechnice Warszawskiej
• studiach podyplomowych DBA - Doctor of Business Administration - na Akademii Marynarki Wojennej.
Agnieszka Krauzowicz
Agnieszka Krauzowicz
Magister nauk prawnych, w administracji rządowej pracuje od 2006 roku, a karierę zawodową rozpoczynała w Departamencie Prawnym ówczesnego MSWiA, następnie brała udział w tworzeniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. W 2010 r. uzyskała status urzędniczki mianowanej, a rok później zakończyła aplikację legislacyjną z dyplomem legislatora. W 2018 r. objęła kierownictwo Departamentu Telekomunikacji Ministerstwa Cyfryzacji. W ostatnim czasie pełniła funkcję Zastępczyni Dyrektora Biura Prezesa w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej, gdzie zajmowała się m.in koordynacją kilku komórek organizacyjnych w zakresie Krajowego Planu Odbudowy (KPO) oraz Funduszy Europejskch na Rozwój Cyfrowy (FERC). Współpracowała również z izbami zrzeszającymi przedsiębiorców telekomunikacyjnych w zakresie rozwoju sieci szerokopasmowych. W 2022 r. zasiliła szeregi CPPC w roli Zastępczyni Dyrektora, gdzie nadzoruje wdrażanie i realizację Programów finansowanych z Funduszy Europejskich - dla Rozwoju Społecznego, na Rozwój Cyfrowy oraz Krajowego Planu Odbudowy.
Krzysztof Król
Krzysztof Król
Generał dywizji Krzysztof Król jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Inżynierii Wojskowej, którą ukończył w 1991 r. Zawodową służbę wojskową rozpoczął na stanowisku dowódcy plutonu maszyn inżynieryjnych w batalionie zabezpieczenia w Czerwonym Borze, a następnie był dowódcą plutonu i dowódcą kompanii technicznej w 1 Batalionie Saperów 1 Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej w Pułtusku. W 1994 roku uczestniczył w kursie oficerów logistyki w Base Borden, Kanada. Od kwietnia 1995 do kwietnia 1996 roku pełnił służbę w siłach pokojowych ONZ UNIFIL w Libanie na stanowisku zastępcy, a następnie dowódcy Zgrupowania Pododdziałów Inżynieryjnych. W latach 1997-1999 był słuchaczem Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Po zakończeniu studiów objął stanowisko starszego oficera w sekretariacie Dowództwa Wojsk Lądowych.
W 2000 roku ukończył Podyplomowe Studium Integracji i Bezpieczeństwa Europejskiego w Akademii Humanistycznej w Pułtusku. W latach 2000 – 2003 pełnił służbę na stanowisku starszego oficera w Oddziale Szkolenia G7 Kwatery NATO Sił Połączonych Centrum w Heidelbergu, w Niemczech. W 2001 roku rozpoczął służbę w Kwaterze Dowództwa Regionalnego NATO w Neapolu na stanowisku starszego oficera ds. Kosowa w biurze doradcy politycznego. W 2003 roku ukończył kurs działań w zakresie dowodzenia i kierowania oraz działań informacyjnych NATO w Oberammergau, Niemcy.
Po powrocie ze struktur NATO służył w Oddziale Szkolenia Dowództw Zarządu Operacji Lądowych G3 Dowództwa Wojsk Lądowych. W 2005 r. pełnił służbę w PKW Irak jako szef Oddziału Operacyjnego G3 Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe. Od 2005 do 2009 roku był szefem sekretariatu dowódcy Wojsk Lądowych.
Jest absolwentem Studiów Polityki Obronnej w Akademii Sił Zbrojnych Kanady w Toronto.
Od zakończenia studiów w 2010 roku zajmował stanowisko szefa Oddziału Planowania Operacyjnego G5 w Dowództwie 2 Korpusu Zmechanizowanego w Krakowie. Był także dowódcą Brygady Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północ-Wschód w Stargardzie.
1 marca 2016 roku został mianowany przez Prezydenta RP na stopień generała brygady, a w 2018 roku na stopień generała dywizji. 25 czerwca 2020 mianowany na stopień generała broni. 1 września 2020 objął funkcję szefa sztabu Sojuszniczego Dowództwa Sił Połączonych Brunssum.
Beata Kwiatkowska
Beata Kwiatkowska
W branży IT działa od ponad 20 lat, w tym od 10 specjalizuje się w cyberbezpieczeństwie. Brała udział w realizacji licznych projektów budowania cyberodporności i redukcji cyberryzyk w firmach z wielu sektorów. Legitymuje się certyfikatami Audytora Wiodącego systemu ISO 27001 oraz Certified in Cybersecurity (ISC)2. Na co dzień jest Business Development Officerem w Secfense.
Adam Lange
Adam Lange
W wolnym czasie "poluje" na cyber-przestępców, analizuje złośliwe oprogramowanie i tworzy narzędzia i systemy bezpieczeństwa. Posiada ponad dwie dekady doświadczenia w IT i bezpieczeństwie IT, zarówno po stronie ofensywnej (red) jak i defensywnej (blue). Od 2013 zajmuje się bezpieczeństwem w polskim i międzynarodowym sektorze finansowym, ma na swoim koncie czynny udział w powstawaniu rozwiązań takich jak "PolishAPI" czy "Profil Zaufany". W latach 2018-2019 powołany na pierwszego przewodniczącego Forum Threat Intelligence przy Związku Banków Polskich. Częsty prelegent na konferencjach związanych z bezpieczeństwem i wykładowca akademicki na m.in Akademia Policji w Szczytnie oraz Akademia Leona Koźmińskiego . Członek ISSA International oraz ISSA Poland. Wspólnie z Adamem Haertle redaktoreem serwisu Zaufana Trzecia Strona prowadzi podcast "Rozmowa KONtrolowana.
Christian-Marc Lifländer
Christian-Marc Lifländer
Christian-Marc Lifländer pełni obecnie funkcję starszego urzędnika ds. polityki cybernetycznej i hybrydowej w Sztabie Międzynarodowym NATO. Jako szef sekcji polityki cybernetycznej i hybrydowej jest odpowiedzialny za kierowanie rozwojem i wdrażaniem polityki cybernetycznej i hybrydowej w całym NATO.
Wcześniej pan Lifländer pełnił funkcję doradcy ds. polityki, zastępcy szefa sekcji i szefa sekcji w Sztabie Międzynarodowym NATO.
Przed dołączeniem do NATO pan Lifländer zajmował kierownicze i wyższe stanowiska doradcze w estońskim Ministerstwie Obrony, w tym p.o. zastępcy podsekretarza ds. polityki obronnej, dyrektora ds. planowania polityki i doradcy ministra obrony. Pan Lifländer pełnił również funkcję radcy ds. obrony w Ambasadzie Republiki Estońskiej w Stanach Zjednoczonych oraz radcy ds. obrony w Przedstawicielstwie Republiki Estońskiej przy NATO.
Pan Lifländer otrzymał bezpośrednie mianowanie w Estońskich Siłach Obronnych (piechota) i został odznaczony Odznaką za Wybitną Służbę Estońskich Sił Obronnych, a także Odznaką za Wybitną Służbę estońskiego Ministerstwa Obrony.
Pan Lifländer uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie inżynierii w Akademii Wojskowej Stanów Zjednoczonych w West Point. Uzyskał tytuł magistra w dziedzinie studiów nad bezpieczeństwem w Centrum Studiów nad Bezpieczeństwem (CSS) Uniwersytetu Georgetown w Szkole Służby Zagranicznej Edmunda A. Walsha.
Mirosław Maj
Mirosław Maj
Był członkiem V kadencji Rady do spraw Cyfryzacji, W latach 2017-2018 był doradcą Ministra Obrony Narodowej. Wcześniej związany z NASK, gdzie kierował zespołem CERT Polska. Prowadzi wykłady z bezpieczeństwa teleinformatycznego na kilku uczelniach wyższych, w tym na Politechnice Warszawskiej i Wojskowej Akademii Technicznej. Jest współzałożycielem, oraz członkiem zarządu, międzynarodowej fundacji – Open CSIRT Foundation, koordynującej współpracę kilkuset CSIRT-ów w ramach organizacji TF-CSIRT i Trusted Introducer oraz rozwijającej modele dojrzałości działań zespołów reagujących na incydenty. Jest certyfikowanym audytorem modelu SIM3 (Security Incident Management Maturity Model).
Od 2012 r. koordynuje pierwsze w Polsce ćwiczenia z ochrony w cyberprzestrzeni – Cyber-EXE™ Polska, realizowane w najważniejszych sektorach gospodarki. Koordynował też pierwsze polskie ćwiczenia wynikające z krajowego systemu cyberbezpieczeństwa – KSC-EXE. Uczestniczył w budowaniu nowych CERT-ów w Polsce i zagranicą. Koordynował NATO-owski projekt CLOSER, dzięki któremu powstały CERT-y w Gruzji, Mołdawii, Armenii i Azerbejdżanie. Przeprowadził procesy certyfikacji kilkunastu zespołów CSIRT w oparciu o model SIM3. Od lat blisko współpracuje z europejską agencją ENISA, będąc członkiem tematycznych grup roboczych i współautorem wielu opracowań wydawanych przez Agencję.
Od kilkunastu lat jest prelegentem na krajowych i zagranicznych konferencjach poświęconych cyberbezpieczeństwu. Jest pomysłodawcą i organizatorem cyklu konferencji Security Case Study oraz Ligii Twierdzy. Jest też pomysłodawcą i współautorem pierwszego polskiego podcastu o cyberbezpieczeństwie – „Cyber, Cyber”.
Krzysztof Malesa
Krzysztof Malesa
Krzysztof Malesa odpowiada za wspieranie organizacji w osiąganiu celów transformacji cyfrowej poprzez wdrażanie najwyższych standardóww cyberbezpieczeństwa.
Krzysztof Malesa dołączył do zarządu polskiego oddziału firmy w październiku 2021 r. Przez blisko 12 lat pracował w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa (RCB), najpierw w roli szefa Krajowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, a od 2012 roku jako zastępca dyrektora RCB, powołany przez Prezesa Rady Ministrów. W ramach tej funkcji był m.in. odpowiedzialny za planowanie cywilne oraz ochronę infrastruktury krytycznej, w szczególności w sektorze energetycznym. Do obszarów jego odpowiedzialności należało cyberbezpieczeństwo, zarządzanie ryzykiem i ciągłość działania organizacji. Był również zaangażowany w prace Komitetu Planowania Cywilnego NATO (CEPC), głównie w kontekście zagrożeń hybrydowych i odporności na te zagrożenia.
Artur Markiewicz
Artur Markiewicz
Członek Zarządu Stowarzyszenia ISSA Polska Stowarzyszenie ds. Bezpieczeństwa Systemów Informacyjnych;
Opiekun, członek Zespołu Projektu Cyfrowy Skaut ISSA Polska,
Twórca, opiekun projektu #ISSAPolskalocal lokalnych społeczności ISSA Polska .local #ISSAPolskalocal;
David W. McKeown
David W. McKeown
W ramach pełnionej funkcji zapewnia wsparcie w zakresie dostarczania ekspertyz politycznych, technicznych, programowych i nadzorczych dla CIO DoD we wszystkich kwestiach związanych z cyberbezpieczeństwem. Jest odpowiedzialny za kierowanie programem cyberbezpieczeństwa DoD i powiązanymi procesami zarządzania.
Współpracuje z przemysłem w celu poprawy cyberbezpieczeństwa i wymiany informacji za pośrednictwem Obronnej Bazy Przemysłowej (DIB) oraz reprezentuje Sekretarza Obrony i CIO DoD w międzynarodowych dyskusjach i negocjuje tematy związane z cyberbezpieczeństwem zarówno w kanałach dwustronnych, jak i wielostronnych (sojusze i koalicje). Kieruje opracowywaniem priorytetów inwestycyjnych w zakresie cyberbezpieczeństwa dla Departamentu i przekazuje wytyczne dotyczące planowania dla komponentów.
Pan McKeown ma ponad 35-letnie doświadczenie w Departamencie Obrony Stanów Zjednoczonych, służąc 27 lat w Siłach Powietrznych i 8 lat jako cywil rządowy. Spędził 21 lat jako oficer operacji cyberprzestrzeni Sił Powietrznych, umiejętnie kierując wieloma organizacjami i inicjatywami o wysokiej widoczności, w tym programem cyberbezpieczeństwa Sił Powietrznych jako członek sztabu lotniczego.
Pełnił funkcję Dyrektora ds. Informacji Przedsiębiorstwa i Zapewnienia Bezpieczeństwa Misji w United States Army Information Technology Agency (Agencja Technologii Informacyjnej Armii Stanów Zjednoczonych), pracował także jako Szef Centrum Cyberbezpieczeństwa oraz Szef Centrum Usług Korporacyjnych dla Dostawcy Usług Wspólnych DISA w Pentagonie. Kierował Zespołem Reagowania na Incydenty Komputerowe Pentagonu (PENTCIRT), zapewniając całodobowe monitorowanie bezpieczeństwa sieci, detekcję intruzów, wykrywanie ataków, ostrzeganie przed nimi oraz reagowanie na incydenty dla kluczowych przywódców i pracowników Departamentu Obrony przez siedem dni w tygodniu.
Pan McKeown w ostatnim czasie kierował Zespołem Dostarczania Usług w Departamencie Sprawiedliwości, gdzie był odpowiedzialny za pozyskiwanie, rozwój, wdrażanie, operacje i utrzymanie Departamentu IT, a także dostarczanie wysokiej jakości usług zorientowanych na klienta, mających na celu zapewnienie sukcesu Departamentu Sprawiedliwości i jego organizacji składowych.
Norbert Meyer
Norbert Meyer
Od wielu lat zaangażowany w budowę infrastruktury przetwarzania i składowania danych wraz z ochroną danych w Polsce. Ekspert i doradca w międzynarodowych eksperckich grupach IT w Europie w zakresie obliczeń równoległych, przetwarzania chmurowego, usług międzynarodowych infrastruktur badawczych. W Polsce N.Meyer koordynuje działania specjalistycznego hubu CyberSec zajmującego się dostarczaniem usług cyberbezpieczeństwa w gospodarki i jednostek administracji publicznej.
Luka Mgeladze
Luka Mgeladze
Luka Mgeladze pracuje w Ministerstwie Obrony od 2015 r. w obszarze cyberbezpieczeństwa. Obecnie pełni funkcję Dyrektora Biura Cyberbezpieczeństwa i członkiem Zarządu Regionalnego Centrum Cyberobrony.
Pan Mgeladze ukończył szkolenia wysokiego szczebla z zakresu cyberbezpieczeństwa, jest absolwentem Międzynarodowego Programu Cyberbezpieczeństwa w Europejskim Centrum Studiów nad Bezpieczeństwem George'a Marshalla i posiada wysokiej klasy certyfikaty branżowe, w tym SANS, ISO itp.
Wykłada zarządzanie cyberbezpieczeństwem i ochronę informacji na różnych gruzińskich uniwersytetach.
Michał Mizgalski
Michał Mizgalski
Swoją profesjonalną karierę w tej dziedzinie rozpoczął w 2008 roku, jednak jego doświadczenie związane ze specjalizacją ochrony informacji niejawnej sięga ponad 20 lat wstecz. Jest członkiem-założycielem innowacyjnej grupy BE-IN, która specjalizuje się we doskonaleniu procesów zarządzania bezpieczeństwem. Michał Mizgalski współorganizował system ochrony informacji na prestiżowych Konferencjach Organizacji Narodów Zjednoczonych: COP, które odbyły się w Warszawie i Katowicach, oraz WUF w Katowicach.
Karol Molenda
Karol Molenda
Pasjonat i kreator usprawnień w obszarach: reagowania na incydenty komputerowe, informatyki śledczej oraz bezpieczeństwa teleinformatycznego.
Praktyk, który z powodzeniem zrealizował wyznaczony przez Ministra Obrony Narodowej cel powołania Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni, bazując na doświadczeniu zdobytym podczas kierowania i dowodzenia wieloma komórkami organizacyjnymi zajmującymi się obroną i ochroną cyberprzestrzeni w wymiarze narodowym i sojuszniczym. Oficer służb specjalnych, doświadczony w prowadzeniu operacji w cyberprzestrzeni.
Współtwórca i opiekun kilkuset projektów naukowo-badawczych w zakresie nowoczesnych technologii m.in Milnet-T, komunikator Mercury, RIFF). Współtwórca jednego z najbardziej zaawansowanych laboratoriów informatyki śledczej.
Aktywny uczestnik działań na rzecz budowania relacji z sojusznikami i kluczowymi partnerami na arenie międzynarodowej.
Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej (mgr inż.) na Wydziale Elektroniki oraz podyplomowych studiów MBA w zakresie cyberbezpieczeństwa na Wydziale Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej. Absolwent studiów podyplomowych w obszarze cyberbezpieczeństwa w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie.
Fergal O’Regan
Fergal O’Regan
Kolegium Bezpieczeństwa i Obrony (ESDC) to organ UE, który zapewnia szkolenia i edukację w dziedzinie wspólnej polityki bezpieczeństwa i obrony Unii (WPBiO) w szerszym kontekście wspólnej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa (WPZiB).
Przed dołączeniem do EKBiO pracował jako kierownik działu w Europejskim Rzeczniku Praw Obywatelskich, organie UE, który prowadzi dochodzenia w związku z zarzutami niewłaściwego administrowania przez instytucje i agencje europejskie. Przed 2006 r. przez ponad osiem lat pracował w dużej brukselskiej kancelarii prawnej, specjalizując się w prawie konkurencji UE.
Był profesorem prawa UE w Kolegium Europejskim w Brugii i wykładał w wielu innych szkołach wyższych trzeciego stopnia. Fergal O' Regan był również przewodniczącym brukselskiego oddziału Instytutu Spraw Międzynarodowych i Europejskich. Posiada stopień naukowy w dziedzinie prawa europejskiego uzyskany w Kolegium Europejskim, a także dwa inne stopnie naukowe w dziedzinie prawa uzyskane na Universite d'Aix-Marseille i Universidad de Deusto w Bilbao.
Jakub Syta
Jakub Syta
Od ponad 20 lat promuje ideę, że zarządzanie cyberbezpieczeństwem może być proste. W tym czasie współtworzył szereg zespołów zajmujących się świadczeniem usług w zakresie bezpieczeństwa systemów informacyjnych, zrealizował projekty dla dziesiątek organizacji, współtworzył rozwiązania wykorzystywane do świadczenia zaawansowanych usług z zakresu cyberbezpieczeństwa. Jest zastępcą dyrektora Morskiego Centrum Cyberbezpieczeństwa – think tank’u stworzonego przy Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni oraz wykładowcą akademickim. Równolegle rozwija ofertę profesjonalnych usług cyberbezpieczeństwa w firmie telekomunikacyjnej. Posiada wiele certyfikatów zawodowych, m.in. CISM, CISSP i CISA. ORCID 0000-0002-0115-6432.
Rafał Rosłaniec
Rafał Rosłaniec
Doświadczenie zdobywał w dużych organizacjach, zaangażowany w projekty redukowania ryzyka i zabezpieczania systemów poprzez wdrożenia z zakresu: dwuskładnikowego uwierzytelniania (MFA, PKI, FIDO), zarządzania tożsamością, dostępem uprzywilejowanym czy zdalnym dostępem opartym na podejściu Zero Trust.
Tim Zahn
Tim Zahn
Wcześniej dowodził na poziomie kompanii i batalionu. Służył w sztabach na szczeblach strategicznym, dowodzenia głównego, oraz sztabach misji, a także pełnił kilka funkcji w niemieckim Ministerstwie Obrony.
Absolwent Niemieckiego Kolegium Dowódczego i Sztabu Generalnego, Führungsakademie der Bundeswehr (German Command & General Staff College), posiada tytuł magistra nauk ścisłych z informatyki zdobyty na Uniwersytecie Sił Zbrojnych Niemiec w Hamburgu, a także tytuł magistra uzyskany w amerykańskiej Szkole Zaawansowanych Studiów Wojskowych, Kolegium Dowodzenia i Sztabu Generalnego (Command and General Staff Collge), Ft. Leavenworth, KS.
Michał Zajączkowski
Michał Zajączkowski
Dyrektor ds. grup roboczych, szkoleń i certyfikacji w ISSA Polska oraz uczestnik projektu Cyfrowy Skaut, w ramach którego uczy się dzieci bezpieczeństwa w sposób analogowy. Ekspert Centrum Badań nad Terroryzmem i uczestnik projektu Sekurak Academy, w ramach którego uczy się bezpieczeństwa cyfrowego.
Bartłomiej Ziółkowski
Bartłomiej Ziółkowski
Dr Bartłomiej Ziółkowski, posiadający doktorat z cyberbezpieczeństwa, jest Dyrektorem Generalnym CDeX PSA (Cyber Defence eXercise Platform), polskiego startupu skupiającego się na treningach z zakresu cyberbezpieczeństwa za pomocą cyber poligonu. Jego kariera obejmuje strategiczne role w NATO i NOKIA, oraz zarządzanie znaczącymi programami non-profit dla międzynarodowych organizacji rządowych. Praca Bartłomieja jest poświęcona rozwojowi globalnych zdolności w zakresie cyberbezpieczeństwa.
Giuseppe Zuffanti
Giuseppe Zuffanti
Jest koordynatorem ds. kwestii cybernetycznych oraz platformy ćwiczeń i oceny w zakresie edukacji cybernetycznej (ETEE), a jego obowiązki obejmują m.in. koordynację między dostawcami cyber ETEE. Jego główny cel: wkład w program szkoleniowy i dokumenty koncepcyjne, wspieranie wdrażania kursów ESDC ze szczególnym uwzględnieniem cyberbezpieczeństwa / cyberprzestępczości / bezpieczeństwa sieci i informacji / stosunków zewnętrznych, współpraca z odpowiednimi służbami w instytucjach UE, ESDZ i agencjach UE. Ponadto jest centralnym punktem "Grupy roboczej ds. zarządzania wiedzą Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych - proces wyciągania wniosków w zakresie pokoju, bezpieczeństwa i obrony (PSD)", odpowiedzialnej za "wewnętrzny proces wyciągania wniosków ESDC, coroczne spotkania i budowanie zespołu.
Ponadto wspiera wdrażanie ram polityki cyberobrony 2.0 (ESDZ jest liderem). Od 1992 r. pracuje dla włoskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych - Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego - Krajowej Policji Państwowej. Pracował na różnych stanowiskach i stanowiskach w sektorze porządku publicznego i bezpieczeństwa Policji Państwowej we Włoszech, gdzie był również dyrektorem laboratorium kryminalistyki cyfrowej w Piemoncie i Dolinie Aosty. Pełnił również funkcję kierownika IT ds. polityki bezpieczeństwa informatycznego w Urzędzie Imigracyjnym w Turynie. Przez osiem lat pracował w policji pocztowej i komunikacyjnej w Piemoncie i Dolinie Aosty jako funkcjonariusz, zapobiegając i zwalczając cyberprzestępczość. Posiada tytuł magistra w dziedzinie systemów przetwarzania informacji oraz licencjat z informatyki i technologii naukowych na Wydziale Informatyki w Turynie we Włoszech. Posiada egzamin kwalifikacyjny dla inżynierów informatyki (rejestr państwowy) na Politechnice w Turynie oraz tytuł magistra inżynierii zarządzania bezpieczeństwem publicznym na Uniwersytecie Neapolitańskim Federico II we Włoszech. Interesuje się obszarem sztucznej inteligencji i z tego powodu opracował swoją pracę magisterską w dziedzinie robotów mobilnych po trzech latach badań w ramach projektu Lagrange w Turynie.